Obchodná činnosť s drevom

Guľatina
Starostlivo vybraná práve pre vás
Podľa požiadaviek našich zákazníkov sme schopní zabezpečiť listnaté a ihličnaté výrezy v týchto sortimentoch: buk, dub, javor /horský, mliečny, čerešňa, jaseň, agát, smrek, jedľa, červený smrek...

Lepené masívne dosky
Z juhovýchodu Poľska, z podnikov vyrábajúcich veľkoplošné lepené dosky prichádza vysoko kvalitný a ekologický produkt pre viacúčelové využitie. Jeho výroba sa realizuje z európskych prírodných drevín ako dub, buk, jaseň, breza a čerešňa v dvoch variantoch, s dĺžkovo nadpájanými a priebežnými lamelami. Jednotlivé lamely sa pred výrobou farebne vytriedia, avšak prírodne podmienené odchýlky nemôžu byť vylúčené.
Veľkoplošné lepené dosky nachádzajú využitie v nábytkárskom priemysle ako kuchynské pracovné dosky, pri výrobe nábytku z masívneho dreva a pre svoju kvalitu a príjemný vzhľad tiež pre výrobu schodísk. Vyrábajú sa v rôznych rozmeroch a kvalite podľa želania zákazníka:

* v maximálnej šírke do 1250 mm
* v maximálnej dĺžke do 5000 mm
* pri hrúbke od 18 do 45 mm
* v kvalite A/A, A/B, B/B, B/C

Pri výrobe veľkoplošných dosiek sa používa moderná technológia spájania s dokonalou kvalitou technického prevedenia spojov. Jednotlivé elementy sú opracovávané modernými hobľovacími a brúsnymi technológiami. Stupeň brúsenia o zrnitosti 120 dáva možnosť tieto dosky následne lakovať, ošetriť olejom alebo voskom.
Každá doska je balená osobitne do fólie, alebo v balíku s viacerými doskami, podľa priania zákazníka. Súčasťou balenia sú aj etikety, či návod na použitie.
V závislosti od želania zákazníka sme schopní veľkoplošné lepené dosky ošetriť prírodným olejom alebo olejom s obsahom pigmentu.
Pri lepení používame nezávadné disperzné lepidlo, podľa normy EN 204-D3.
Za účelom dosiahnutia vysokej kvality našich produktov je výroba veľkoplošných dosiek neustále kontrolovaná našimi spolupracovníkmi.
Drevo je živý materiál a práve preto si aj náš produkt vyžaduje patričné zaobchádzanie.
K tomu patrí vhodný transport a primerané skladovanie v uzavretých miestnostiach, s optimálnou klímou a vlhkosťou vzduchu tak, aby sa naše produkty aj po montáži naďalej tešili vysokej úrovni kvality.